Füzyon OSGB
Füzyon OSGB

Temel İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Nedir? İş güvenliği ve güvenliği, çalışanlar için güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlayan yasal bir faaliyettir. İş sağlığı ve güvenliği, iş ve çalışma koşullarındaki kazaları, meslek hastalıklarını ve sağlığa zararlı fiziksel ve zihinsel stresi önlemeyi, azaltmayı ve ortadan kaldırmayı amaçlar. İş sağlığı ve güvenliği faaliyetleri, işyeri geliştirme ve sürekli iyileştirmenin bir parçasıdır. Faaliyetler, çalışanın görevleriyle başa çıkma yeteneğini etkileyen çalışma yaşamının ve çalışma ortamının kalitesini sağlar.

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği

Temel İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Temel Dersleri Nelerdir?

İSG dersinde iş sağlığı ve güvenliği organizasyonunun rol ve sorumlulukları öğrenilir. İş sağlığı ve güvenliğinin temellerini, yapısını ve iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm yasal konuları tek bir pakette kolayca öğreneceksiniz.

 

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimimden Kimler Yararlanır?

İSG temel kursu, iş sağlığı ve güvenliğinden sorumlu tüm denetçiler ve özellikle iş sağlığı ve güvenliği yöneticileri ile iş sağlığı ve güvenliği görevlileri için iş sağlığı ve güvenliği sorumluluklarına yönelik mükemmel bir temel eğitimdir.

 

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimini Nasıl Tamamlayabilirim?

İSG Kursunu online olarak kolayca alabilirsiniz. Çevrimiçi eğitim, ara testleri ve öğrenmenin doğrulanabileceği bir son testi içerir.

 

E-öğrenme bireysel bir çalışmadır ve iki günlük İSG kursu kapsamındadır. Eğitim tablet veya bilgisayar üzerinden yapılabilir. Online kurs için mikrofon veya kameraya ihtiyacınız yoktur.

 

Not!

Henüz iş güvenliği konularına aşina değilseniz, size iş güvenliği konusunda iyi bir temel anlayış kazandıracağı için bu kursu almadan önce İş Güvenliği Sertifikası almanızı öneririz. İş Güvenliği Sertifikası bağımsız olarak çevrimiçi olarak da e-öğrenme olarak alınabilir.

 

Temel İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Neleri İçerir?

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

İş sağlığı ve güvenliği temel kursu, iş sağlığı ve güvenliğinin temelleri, amaçları ve temel mevzuatı ile ilgilenir. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği eylem planının içeriği, iş sağlığı ve iş sağlığı ve güvenliği kurumu ile işbirliği, tehlike tanımlama ve değerlendirme esasları incelenmektedir.

 

Bu eğitimi, iş sağlığı ve güvenliği yöneticisini tanıma ihtiyacını karşılamak ve görevlerini yerine getirmesi için gereken becerileri kazandırmak için mümkün olan en kapsamlı paket haline getirdik.

 

Bu eğitimi tamamlamadan önce, iş güvenliği konuları için iyi bir temel oluşturan İş Güvenliği Sertifikası e-öğrenmesine katılmanızı öneririz.

 

İSG  temel kursu, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm kilit mevzuatı aynı pakette kapsar.

İş sağlığı ve güvenliği organizasyonu ve rolleri, herkesin sorumluluk alanını bilmesi için dikkatlice gözden geçirilmiştir.

 

E-Öğrenme, Kursu İlginç Ve Anlaşılır Kılmak İçin Resimli Ve Çok Görseldir.

Kursun her bölümünden sonra, öğrenmeyi sağlamak için bir ara test vardır. Ara testi geçemezseniz, kurs sizi tekrar bölüme geçmeye yönlendirecektir.

İş güvenliği ve sağlığı temel kursundan sonra, kanunlar, yönetmelikler ve standartlar tarafından gerekli olan temel teorik aşinalığı aldınız ve iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm temel konuları biliyorsunuz.

Kurs programı

Kurs, iş sağlığı ve güvenliğinin aşağıdaki farklı yönlerinden oluşur:

 

İş Sağlığı Ve Güvenliği Kriterleri Ve Hedefleri

 

İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili kilit mevzuat

 

İş sağlığı ve güvenliği organizasyonunun rol ve sorumlulukları

 

Risk yönetimi

 

Emniyet yönetimi ve emniyet kültürü

 

Bir kaza veya olay durumunda yapılacak işlemler

 

İş sağlığı ve güvenliği eylem planı

 

Oryantasyon ve iş rehberliği

 

İşyeri koruması

 

iş yerinde esenlik

 

Son sınav

 

Eğitim hedefleri

Eğitim, çalışanlar ve işveren arasındaki işbirliğine ilişkin İSG Denetleme Yasası’nda öngörülen önlemleri ve ayrıca İSGYasası’nın temel gerekliliklerini öğrenmeyi amaçlamaktadır.

 

 Temel kurs

E-öğrenmenin sonunda bir final sınavı vardır. Test 8 sorudan oluşur ve onaylanmış bir performans için %80 doğru cevap gerekir. Test zamanla sınırlı değildir, bu nedenle cevapları huzur içinde düşünebilirsiniz. Final sınavını geçemezseniz, sınava ücretsiz olarak iki kez tekrar girebileceksiniz. Onaylanan performanstan sonra, hemen indirilebilir bir pdf kursu alacaksınız.

 

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği

E-öğrenmelerimiz, sektördeki en iyi profesyonellerin uzmanlığının yanı sıra güncel mevzuat ve yönetmeliklere dayanmaktadır. Her şeyi kolayca ulaşılabilir kılmak istiyoruz, bu nedenle eğitimimiz görsel ve anlaşılması kolay pratik örneklerle resimli.

 

Personelinizin ne öğrendiğinden emin olabilmeniz için ara ödevler ve bir son test yoluyla öğrenmeyi sağlıyoruz.

 

 

Maliyet tasarrufu – şirket, denetçiler tarafından harcanan zamandan, seyahat masraflarından, günlük ödeneklerden, öğle yemeği masraflarından ve bir eğitim etkinliğinin organizasyonundan tasarruf sağlar.

 

Verimlilik – eğitim, diğer görevler sırasında veya sessiz çalışma günlerinde eğitim alanına seyahat etmeye gerek kalmadan tamamlanabilir.

 

 

Garantili kalite – standartlaştırılmış çevrimiçi eğitimin kalite seviyesi değişmez. Çevrimiçi eğitimde, personelinizin tam olarak ne öğrendiğini bilirsiniz.

 

Güvence Edilen Yeterlilik – Her kişinin yetkinliği, ara görevler ve bir son test yoluyla test edilir ve yeterlilik siciline kaydedilir, böylece eğitim konularında yetkin olduklarından emin olurlar.

 

Esneklik – e-öğrenme duraklatılabilir ve kaldığınız yerden devam ettirilebilir. Eğitim, konsantrasyonu yüksek tutarak birkaç bölümde tamamlanabilir.

 

Şirketinizin çalışanları her yıl toplam 10’dan fazla kalifikasyonu tamamlıyor mu?

Şirketinizde, işinde niteliklere ihtiyaç duyan birden fazla çalışan varsa, Yetkinlik Yöneticimizi denemenizi öneririz. Yetkinlik Yöneticisi ile çalışanlarınızın niteliklerini kolay ve verimli bir şekilde yönetebilir, çalışanlarınız bir bağlantı dokunuşuyla e-öğrenmelerini tamamlayabilir.

 

Fuzyon Osgb İş sağlığı ve güvenliği sorularınızda 7/24 sizlere yardımcı olmak isteriz.  Ana sayfamızda Eğitimlerimiz  sekmesine bakabilir ya da bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Youtube kanalımız için tıklayınız.